קורס תקשור – שאלות ותשובות

1. האם כל אחד יכול ללמוד תקשור?
2. מה לומדים בקורס תקשור?
3. עם מי מתקשרים בקורס תקשור?
4. מהי רמת השכלה של האוכלוסייה שבאה ללמוד קורס תקשור?
5. איזה חתך גילאים מגיע ללמוד בקורס תקשור?
6. האם מגיעים גם גברים לקורס תקשור?
7. מאיזה מקומות אנשים מגיעים לקורס תקשור?
8. כל כמה זמן נפתח קורס תקשור?
9. למה יש את התנאי. מפגש עם המורה לפני הרשמה לקורס תקשור?
10. למה לומדים קורס תקשור בקבוצות אינטימיות?
11. למה כדאי לבוא לקורס תקשור בכוליות?
12. למה חשוב ללמוד תקשור עם מורה צמודה?
13. מאיפה למדת לתקשר ומה ההשכלה שלך ( של עדנה )?
14. כמה זמן נמשכים הלימודים בקורס תקשור?
15. קורס תקשור בכוליות הוא זול ביותר מדוע?
1. האם כל אחד יכול ללמוד תקשור?  כדי להצטרף לקורס תקשור, לא צריך להיות עם כוחות מיוחדים ומיסטיים, ולא צריך להיות עם יכולות שונות משאר בני האדם. בשביל לבוא לקורס תקשור אתם רק צריכים להיות פתוחים ועם הרבה רצון ללמוד. באופן כללי כל אדם עם הרבה רצון ללמוד ולהתפתח, פתוח לשינויים ועם אינטליגנציה ממוצעת ומעלה יכול ללמוד לתקשר. נכון שיש אנשים אשר מטבעם מפותחים יותר בנושא התקשור, או שכבר עברו קורסים רבים להתפתחות אישית  – לאנשים אלו אולי יותר קל. אני אומרת "אולי", כי למעשה כל אחד מתפתח בקורס תקשור מהמקום שלו למקום יותר גבוה, ואין סוף להתפתחות. התקשור זו שפה שנשכחה ויש רק להזכיר לתלמידים את מה שהם יודעים מטבעם, כך שלמעשה כל אחד יכול ללמוד בקורס תקשור, אם הוא באמת רוצה וחשוב לו להתקדם בחיים ולהצליח. "קורס תקשור הוא מאוד רציני , ענייני, קולח ומותאם לכל הסובבים בו" מ.א. תלמיד מקורס תקשור

2. מה לומדים בקורס תקשור? בקורס תקשור ישנם 3 שלבים ללימודים: 1. הכנת הכלי המנטאלי והרגשי לתקשור. השתחררות מפחדים, ציניות, ספק וחסימות אחרות שנבנו עם השנים. פיתוח האונה הימנית של המוח, כך שכל אחד יוכל לתקשר. 2.לומדים סגנונות שונים של תקשור על מנת שכל תלמיד ימצא את הדרך הטובה ביותר עבורו לתקשר. 3. תקשור, תרגול, והפנמה. התלמידים מתרגלים ומתאמנים לתקשר בדרכים שונות, ליישם את המסרים ולחבר אותם לחיי היום יום . "עדנה הוציאה מאיתנו דקויות והגעתי לרבדים עמוקים יותר,  ידעתי שאני מתקשרת תמיד, אבל בקורס תקשור קיבלתי אישור לכך, ולמדתי להבחין מתי אני מתקשרת " . שולה תלמידה מקורס תקשור

3 . עם מי מתקשרים בקורס תקשור?  בקורס תקשור לומדים לתקשר אך ורק עם המורה הרוחני, או בשמות אחרים מורה רוח, המלאך השומר, הישות המדריכה וכן הלאה –  יש עוד ועוד שמות שהם בעצם אותה ישות. לומדים את סימני ההיכר של המורה הרוחני, ויודעים איך לתקשר אך ורק איתו. בקורס תקשור לא לומדים לתקשר עם נשמות של אנשים שנפטרו. לפי היהדות עדיף לתת לנשמות להתקדם המסלול שלהם ולא להפריע, אם הם מגיעים מרצונם זה כבר סיפור אחר.

4. מהי רמת השכלה של האוכלוסייה שבאה ללמוד קורס תקשור? מגוון ההשכלה של התלמידים הבאים ללמוד קורס תקשור הוא רחב ביותר. מגיעים חברה צעירים אחרי צבא, עוד לפני שעשו את טיולם למזרח הרחוק. ועוד לפני שהלכו ללמוד באוניברסיטה..מצד שני מגיעים קשת רחבה של אנשים משכילים בכל תחומי המקצועות: מאנשי עסקים, צבא, מדע, דת, היי-טק, רופאים, עורכי דין, מהנדסים, מרצים וחוקרים באוניברסיטה, מטפלים מורים, פוליטיקאים, ועד לאמנים יוצרים בכל התחומים, מגיעים חילוניים, דתיים, חרדים, רפורמים וכולם משתלבים מאד יפה בקורסים מתוך התחשבות לכל אחד וצרכיו.

5. איזה חתך גילאים מגיע ללמוד בקורס תקשור? לקורס תקשור המתקיים כבר 16 שנה מגיעים מגוון רחב מאד של גילאים, הצעירים ביותר היו אחרי צבא בני 21 ומעלה והמבוגרים ביותר מעל גיל 74  . אני מלאת התפעלות כאשר אני רואה, חברה צעירים כל כך שהם במודעות גבוהה וחשוב להם להתפתח ולתקשר במודע. ומצד שני אני מלאת הוכרה והערכה לאנשים מבוגרים שיש להם יכולת עצומה ללמוד, להיפתח ובעיקר הם פתוחים לשינויים בתוכם. לדעתי, יש מעט מאד אנשים כאלה. כל התלמידים המבוגרים לומדים כמו כולם. עושים את כל התרגילים במלואם ללא כל הנחות מפאת גילם. ציטוט מאחת מהמבוגרות הבוגרת קורס תקשור " אני יותר שלמה היום עם עצמי ועם מה שאני עושה ומקווה להמשיך להתפתח .אני מתקשרת ומקבלת הרבה מסרים בתקשור." קלרה.

6. האם מגיעים גם גברים לקורס תקשור? כמה שזה נשמע מוזר, הרבה פעמים שואלים אותי דווקא גברים את השאלה הזו. הגברים שואלים מכיוון שאינם רוצים להיות הגבר היחידי בקורס תקשור. התשובה כן, בד"כ מגיעים לפעילויות רבות במרכז כוליות הרבה מאד גברים. היו פעילות וקורסים שהיו הרוב המוחלט גברים ומעט מאד נשים. קורס אחד היו רק גברים ואישה אחת ולהיפך. בכוליות משתדלים לאזן במספרים בין מספר הגברים למספר הנשים, לא תמיד זה מצליח אבל משתדלים.

7.  מאיזה מקומות אנשים מגיעים לקורס תקשור? תלמידים מכל הארץ מגיעים לקורס תקשור במרכז כוליות בהרצליה. אמנם הרבים ביותר הם מאזור המרכז, אך במשך 16 השנים בהן קיים מרכז כוליות, הגיעו הרבה מאד אנשים ממקומות רחוקים. כל הכבוד להם אני מלאת הערכה אליהם. היו תלמידים שהגיעו מחיפה, ראש פינה, נווה אטי"ב, מירושלים ומהישובים שעל ידה, מעפולה, מהגליל, מאשדוד. אנשים שרצו מאד ללמוד והיה חשוב להם כל כך הלימודים דווקא במרכז כוליות ( יש למקום אנרגיות מדהימות ) הם עשו מאמץ עצום. היו תלמידים שאחרי השיעורים שנגמרים מאוחר בלילה נסעו הביתה, והיו כאלה שסידרו לעצמם מקום לינה לילה אחד במרכז הארץ.
המרחק לא הרתיע אנשים אלה ולא מנע מהם להגשים את חלומם ולהעניק לעצמם את המתנה הגדולה לחיים- קורס תקשור.

8. כל כמה זמן נפתח קורס תקשור? קורסי תקשור נפתחים במרכז כוליות כל חצי שנה. כלומר יש שני קורסי ערב ושני קורסי בוקר בשנה. לכן הרבה תלמידים נרשמים מראש כדי שמקומם יהיה מובטח. אחרת יאלצו לחכות בסבלנות רבה זמן לקורס תקשור חדש שיפתח. ראיונות לקורסי תקשור מתבצעים במרכז כוליות כל השנה. לכן אם אתם מעוניינים ללמוד לתקשר כבר עכשיו תתקשרו 09-9589553 ותקבעו פגישה אישית, הכוללת ראיון ותקשור אישי לראות אם אתם מתאימים ללמוד תקשור.

9. למה יש את התנאי. מפגש עם המורה לפני הרשמה לקורס תקשור? בתחילת דרכי נתתי הרצאות מבוא לקורס תקשור ומי שרצה ללמוד נרשם. היום אני מקדישה מזמני ונפגשת עם כל אדם המעוניין בקורס תקשור. למעשה כל אחד שמגיע מקבל הרצאת מבוא אישית, ותקשור. זה הרבה יותר קשה וגוזל ממני הרבה יותר זמן, אך למדתי שזה הרבה יותר טוב. בשיחות אישיות,  התלמיד יותר נפתח ויכול לשאול בפרטיות שאלות שמציקות לו, לו היה בקבוצה יתכן שהיה מתבייש. מה גם שאני רואה יותר במדויק אם האדם שמגיע מתאים או לא לקורס תקשור. מה בודקים? בד"כ מערכת צפיות, אם הן תואמות למרכז כוליות. כמו כן בודקים אם התלמיד מוכן ללמוד מבחינה רוחנית או אישיותית. במפגש איתי אני רואה אם התלמיד מתאים ללמוד בקורס תקשור או לא. לפעמים התלמיד עוד לא מוכן ועליו לפתור קודם כל הרבה בעיות אישיות ולכן קודם הוא מוזמן לטיפולים ורק אחר כך הוא מסוגל ללמוד קורס תקשור. יש מקרים בהם התלמיד בא עם התלהבות גדולה מאד ללמוד תקשור. אני תמיד שואלת את התלמיד המיועד:  "איך בן/ בת הזוג יקבלו את לימודי התקשור שלך?" יש בני זוג שמאד מפחדים מכל שינוי, והמחשבה שבני זוגם עלול להשתנות מאד מפחידה אותם. לכן חשוב מאד לפני שאתם נרשמים לקורס תקשור תשאלו את בני זוגכם איך הם מקבלים את לימודי התקשור שלכם? לפעמים כדי שיחה מתגלים סיפורים עצובים. היו מקרים שבן/בת הזוג חוסמים ולא נותנים לבני זוגם ללמוד ולהתפתח. פתאום מתגלה כאב עצום של אנשים שלא יצליחו לעשות שום דבר למען עצמם ולמען התפתחותם האישית. מקרה אחר שלא קיבלתי תלמיד היה כאשר תלמיד אחד שבא לראיון אצלי. היו לו שאלות רבות אלי – שזה מאד לגיטימי, אך לאט לאט השאלות אלי התחילו להיות שאלות נוקבות ואישיות מאד, ממש עשה עלי תחקיר עניתי לו על כל שאלותיו בנימוס, אין לי שום דבר להסתיר. אך כאשר אני  שאלתי אותו שאלות בקשר לקורס תקשור, הוא לא רצה לענות והתחיל להתפתל. ובכן אדם שאין לו שום מידה של פתיחות לספר על עצמו אפילו קצת, אינו יכול לבוא לקורס תקשור. בלימודים בקבוצה צריכה להיות איזושהי מידה אפילו קטנה של פתיחות.

10. למה לומדים קורס תקשור בקבוצות אינטימיות? קורס תקשור במרכז כוליות הוא קורס אינטימי עם יחס חם ואישי, מכיוון שברצוני לעבוד באופן אישי עם כל תלמיד ותלמיד. העבודה היא גם קבוצתית וגם אישית. כל תלמיד מתפתח מהמקום שלו ומתקדם הלאה. אין אף תלמיד הנשאר באותו מקום. כולם נהיים יותר מודעים לעצמם ולמה שקורה להם ומתי ואיך הם מתקשרים. בקורס תקשור יש דגש רב על ישום החומר הנלמד בחיי היום יום. שיטה זו של לימודים גורמת לתלמידים להתפתח נפשית ורוחנית, להתקדם בחייהם וגם כמובן לתקשר.

11. למה כדאי לבוא לקורס תקשור בכוליות? "היום אני יותר מאמינה לעצמי וליקום. בקורס תקשור קיבלתי כוח, ביטחון ויצירתיות. אני הרבה יותר יצירתית בעבודה באים לי המון רעיונות. התיקשורת עם האנשים האחרים מסביבי הרבה יותר טובה, אני מקשיבה לאנשים ולומדת מכל אחד. למדתי לצחוק, לשמוח, לאהוב וליהנות." ט.ט. תלמידה מקורס תקשור מומלץ לבוא לקורס תקשור כי הקורס מעמיק, מקצועי ומפתח את המודעות העצמית. נותן ידע רחב על טכניקות התקשור ופותח בפני כל אחד את דרכו הייחודית לתקשר. בקורס תקשור של כוליות תביא את עצמך למצבך הטבעי ותלמד את כל מה שיש לדעת על תקשור: * מה זה תקשור? * למה זה חשוב לתקשר? * איך תבחינו מתי אתם מתקשרים ומתי לא? * איך לזמן תקשור ולקבל תשובה כשאתם זקוקים לו? * איך לקרוא ולפענח אוסף מקרים ואירועים? * איך להגביר את היצירתיות שלכם? * מה סגנון התקשור שלכם, שבו אתם מתקשרים הכי טוב ? * איך תתגברו על המחסומים, ותיפתחו יותר לתקשור ? ריכוז היתרונות המרכזיים שתלמידי קורס תקשור מדווחים עליהם.

12. למה חשוב ללמוד תקשור עם מורה צמודה? " הצבתי לעצמי ציפיות שאוכל לראות את המורה שלי. אכן הוא נגלה אלי,עשיתי הצלבות למיניהן כדי לבדוק את אמיתות הדבר וכעת יש לי דיאלוגים אתו ואני בהחלט נעזרת בו בחיי היום יום." טלי יש אנשים הקוראים בספרים על תקשור עושים את התרגילים המוצאים בספר אך בכל זאת לא מתקשרים. חשוב ביותר ללמוד עם מורה צמודה היא רואה אתכם בכל הרבדים, נותנת לכם הצלבה ואישורים מתי אתם מתקשרים ועם מי, דבר המעניק בטחון עצום לעצמכם, שאינכם ממציאים את הדברים מהלא מודע. המורה מעניקה מניסיונה העצום בתקשור, מצביעה ומלמדת בדרך המתאימה ביותר לתלמיד, היא מראה לכם איפה אתם חסומים ולא נותנים לתקשור להופיע ועוזרת לכם להיפרד מאותן חסימות. אני מורה משנת 1978 אני רואה ומתקשרת עם כל המורים הרוחניים. כך שאני יכולה לתת הצלבות מדהימות לתלמידי כאשר אני והם מתקשרים את המורים האישיים שלהם, ורואים שזה אותו דבר. ללמוד ממורה חי וקיים זה עולם אחר מאשר ללמוד מספרים או מתלמידים של תלמידים. הכוח של למידה עם מורה אמיתי יוצרת מקום להתפתחות רצינית וגדולה. הלימודים במרכז כוליות באווירה נינוחה נעימה, עם הרבה מאד קבלה והקשבה. אתם לומדים בקבוצה חמה ואינטימית, מקבלים יחס אישי והמורה מקדמת כל אחד לפי רמתו ההתפתחות האישית, הלימודים משולבים עם דגש מאד חזק על עבודה מעשית ויישומית בחיי היום יום.

13. מאיפה למדת לתקשר ומה ההשכלה שלך ( של עדנה )? התחלתי לתקשר מאז שנולדתי, למעשה כל חיי תקשרתי, אך לא הבנתי שאני מתקשרת.. רק ב 1978 התחלתי להבין שאני רואה ומרגישה דברים, שאחרים בכלל לא רואים. פתאום הבנתי שאני מתקשרת עם ישויות שונות, לא רק המורים שלי, וכן עם אנשים שנפטרו. אני נבהלתי ורציתי שזה יפסק, כמובן שזה לא עזר לי. בהשכלתי אני מורה לאמנות וחינוך מיוחד, עבדתי הרבה שנים בכיתות טיפוליות. כמו כן למדתי שנתיים באוניברסיטת תל אביב לתעודת הדרכת מורים –  איך ללמד ולפתח את המורים. כמובן שהשלוב בין הידע הנרחב שלי בהוראה והדרכה, מודעות עצמית ובין הידע שלי בתקשור יצרו קורסים וסדנאות ייחודיים מאד למרכז כוליות. "הלימודים כאן שונים ממה שהייתי רגילה. הגעתי לקורס תקשור במרכז כוליות אחרי שהייתי כבר בקורס תקשור אחר. אך פה קיבלתי את היסודות לתקשר." ק.ק. תלמידה מקורס תקשור

14. כמה זמן נמשכים הלימודים בקורס תקשור ? קורס תקשור הינו קורס מקורי וייחודי בן 20 שנים. הקורס משתבח ומשתכלל כל הזמן, הוא שילוב של ידע נרחב בהוראה, טיפולים, מודעות עצמית והתקשור. הלימודים בקורס תקשור הם קפיצת דרך בהם התלמידים משתנים, מתפתחים ויוצרים פריצות דרך בחייהם. הקורס הוא פרי ניסיוני הרב, בהתחלה היה קצר יותר(3 חודשים) ותלמידים ביקשו שאאריך אותו, וכך הבנתי שיש להעמיק עם החומר, כדי שהתלמידים יתקשרו עליהם להפנים וליישם את הלימודים, וכל התהליך והתפתחות לוקחים זמן. משך הלימודים שמונה חודשים. שלוש שעות מלאות פעם בשבוע, שישפיעו עליכם כל השבוע. הקורס מכיל 108 שעות לימוד הכוללות יציאה לטבע פעמיים במשך הקורס וחופשה קצרה באמצע.

15. קורס תיקשור בכוליות הוא זול ביותר מדוע? הכי חשוב להסתכל מה אתם מקבלים עבור כספכם. במרכז כוליות אתם מקבלים את המתנה הכי יקרה שאין לה מחיר זה איכות חייהם טובה יותר בכל תחומי החיים. "בקורס תקשור משלמים מראש על הקורס ולא רואים את המוצר,  לא ברור מה מקבלים עבור הכסף. עם התקדמות הקורס, מתחילים להבין מה מקבלים מהלימודים, ורק בסוף הקורס מבינים כל התלמידים שלמעשה קיבלנו הרבה יותר ממה שהתכוונו לקבל. כלומר הרבה יותר ממה שחשבנו שאנו קונים, יותר ממה שתכננו לקבל." טסה טנדלר תלמידה מקורס תקשור אתם רוצים להירשם לקורס תקשור, ובאופן טבעי שואלים על המחיר. המחיר תמיד חשוב, ולכל אחד יש מחשבות אחרות, כאשר הוא שומע  את המחיר. הבדלים גדולים מאד בשיקולים השונים. חשוב! יש שוני בהתייחסות בין קורס שלומדים ובין קנית מוצרים, ובין קורס לקורס ומורה למורה. מה קורה כשאתם קונים מוצרים שונים כגון מקרר או טלוויזיה. אתם בד"כ רוצים לשלם מחיר זול ולקבל מוצר טוב, או שאתם מוכנים לשלם מחיר גבוה כי המוצר בעל שם ידוע כתוצרת איכותית וטובה במיוחד אז מוכנים לשלם את המחיר במלואו. ברור לכל אדם, שמי שקונה מרצדס חדשה לא משלם מחיר נמוך כמו שקונים פיאט, כי זו מרצדס. על איכות גבוהה משלמים יותר. אך קורס תקשור של כוליות זה איכות של מרצדס במחיר של פיאט. ואיך אני יודעת זו, כי תלמידים בדקו וראו כאשר למדו במקומות אחרים. ניתן לשלם את מחיר הקורס בצ'קים או בכרטיס אשראי בתשלומים.

ובכן שימו לב !!! אם המחיר הוא המניע העיקרי שלכם ללכת לקורס תקשור כן או לא? תבדקו כמה אתם משלמים לשעת לימוד, תיקחו את סכום הלימודים ותחלקו למספר השעות שיש בקורס ותראו כמה אתם משלמים לשעת לימוד. שזה הרבה יותר מדויק, כמו כן תבדקו מה אתם מקבלים בקורס, (אומנם מתנות רוחניות אי אפשר למדוד) וכן תבדקו, מה הידע של המורה שלכם בהוראה. כי לא מספיק שאדם מתקשר נפלא הוא חייב להיות עם ידע בפדגוגיה. אם נושא הכסף הוא המניע שלכם אם ללכת ללמוד כן או לא, אני רוצה לספר לכם, שמי שרוצה ללמוד תקשור, והוא מאד רוצה בכל מעודו. היקום מסדר לו כסף שיאפשר לו ללמוד. ראיתי זאת במספר רב של מקרים שתלמידים שלא היה להם כסף ללמוד, לפתע הכל הסתדר להם והם קיבלו כסף ויכלו ללמוד. לפעמים מתבלבלים והסכום הכסף זה רק תירוץ, כדי לא לעשות מאמץ וללמוד. כי הרי אין שום מחיר למתנות הגדולות שאתם מקבלים בקורס תקשור לשיפור איכות חיים ולהצליח בכל מה שאתם עושים. תהיו ברוכים באהבה וכולי תקווה שאפגוש אתכם באחד מקורסי התקשור במרכז כוליות. "קורס תקשור היה נפלא, פורה, מעמיק ביותר. עברתי בו המון תהליכים, הגעתי למקומות חדשים ונפלאים קבלתי תובנות רבות, הרבה מתנות רוחניות. בכלל אני רואה את הקורס כמתנה גדולה לחיים שלי. אני מרגישה שגדלתי והתפתחתי. אני שמחה בצורה שקשה לתאר אותה במילים, על שהחלטתי להצטרף לקורס, אצל המורה עדנה טופר. להיות חלק מקבוצה שעברה יחד חוויות רבות ותרמה רבות אחת לשנייה. אני רואה את היותי חלק מהקורס כזכות גדולה ." ג.נ..  תלמידה מקורס תיקשור מעונין לדעת עוד על קורס תקשור לחץ כאן

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

וואטסאפ
שליחה
דילוג לתוכן