על תקשור

מהו תקשור?

תקשור זוהי שפה שנשכחה והינה המתנה הגדולה ביותר שיכול אדם להעניק לעצמו ככלי להעצמה אישית, להכוונה והדרכה בכל תחומי החיים: זוגיות, פרנסה, בריאות, לימודים, משפחה, יצירתיות ועוד…

נושא התיקשור הינו נושא עתיק מאוד מצד אחד ומצד שני מתעורר בעשורים האחרונים לחיים מחודשים.

מתקשר השבט

עוד כשחיינו בחברות שבטיות תמיד היה לנו את שמאן השבט שתקשר וחיבר בין העולמות העליונים והתחתונים. עדיין ניתן לפגוש שמאנים מתקשרים שכאלה בשבטים מסורתיים ברחבי העולם.

השמאן שהוא גם המתקשר, המרפא והמלמד, מנהל טקסים אשר באמצעותם הוא מכניס את אנשי השבט לטראנס ע"מ לעזור להם לתקשר בעצמם.

התיקשור ביהדות

ביהדות גם אבותינו וגם הנביאים תקשרו באופן חופשי. אם קוראים את הטקסטים המקראיים ניתן להבחין באיזה סגנון הם תקשרו. בקורס תקשור אנו לומדים איך תקשרו אבותינו.

ספר התנ"ך מספר לנו על השפעת ממלכות עובדי האלילים על בני ישראל. נושא ההעלאות באוב, הרי הוא תיקשור עם נשמות של נפטרים, הלך וצבר תאוצה בקרב העם. הנביאים יצאו כנגד תופעה זו כיוון שהיהדות אוסרת בתכלית האיסור להפריע לנשמות הנפטרים. מסיבה זו עדנה מקפידה בתקשורים עם נשמות נפטרים להשאיר את זכות הבחירה לנשמת הנפטר להופיע ולא מזמנת ומטרידה אותו בקריאה יזומה.

לאחר מכן, במאה ה-17 בתקופת השבתאות, ישראל הייתה מוצפת בנביאים וביניהם נביאי שקר רבים אשר גרמו לקרעים בקרב עם ישראל וכתוצאה מכך נושא התקשור ביהדות איבד מהלגיטימיות שלו. יחד עם זאת רבנים רבים ואנשי קבלה המשיכו לקבל ידע נרחב מהעולמות העליונים, הם תקשרו ועדיין מתקשרים גם מבלי לקרוא לזה תיקשור (גם היום רבנים רבים מתקשרים).

תקשור בעת העתיקה

ביוון, רומא ומצריים העתיקה מעמדם של המתקשרים, אשר בד"כ חיו במקדשים ותפקדו ככוהני האלים השונים, היה נעלה ביותר. כל מנהיגי האימפריות נעזרו במתקשרים והיו מתייעצים איתם בכל נושא ונושא.

בתקופת ימי הביניים נאסר כל נושא התיקשור שהיה פעם כ"כ טבעי ופשוט וכל מי שתקשר או שרק נחשד כמתקשר הועלה ונשרף על המוקד באשמה שהוא עוסק בכישוף. רבות מאד מהנשים הואשמו שהן מכשפות.

תיקשור וסטיגמה

מאז ועד היום בתרבות המערב נשאר הזיכרון הקולקטיבי האמור (לפי יונג). למי שמתקשר/ת מתווספת באופן אסוציאטיבי התווית מכשפה וגם אם זה נאמר בחיוך ובכוונה טובה – הרי שמשם זה מגיע (ולמה שלא נקרא לה פייה? ). לכן היום הרבה אנשים מפחדים לתקשר אפילו שהם מתקשרים באופן טבעי או אפילו שהם נמשכים לזה וזאת בגלל הטאבו החברתי האסוציאטיבי.

התקשור בעידן החדש

בשנים האחרונות נושא התיקשור צבר פופולאריות רבה. חלוצי התיקשור פרצו את חסימת הטאבו ע"י כך שהתחילו לתקשר בגלוי. התקישור אפוף המסתורין אשר נחבא עד כה בחדרי חדרים והיה מנת חלקם של בודדים בלבד, הפך נגיש לציבור הרחב. ספרים רבים על תקשור הוצאו לאור, כתבות אינספור פורסמו בעיתונות, באינטרנט ובטלוויזיה.

גם בעולם האקדמי חל מפנה דרמטי בהתייחסות לנושא התקשור. באוניברסיטת חיפה לדוגמה, החלו סטודנטים במסגרת עבודת הדוקטורט שלהם לחקור את התיקשור על היבטיו השונים. כמו כן, מוסדות אקדמאיים בכל רחבי העולם מקיימים כנסים רוחניים המעמידים את נושא התיקשור במרכז הדיון. העובדה כי נושא זה התמקם כנושא מן המניין גם בשיח האקדמי, מעניקה לו נופך נוסף של לגיטימיות חדשה ומבורכת.

לסיכום, היום להיות מתקשר זה לא דבר מגונה, יותר ויותר אנשים הבינו את יתרונות התקשור העוזרים להם בחיי היום- יום וביניהם אנשי עסקים, אנשי רוח ואקדמיה אשר מתייעצים עם מתקשרים או רבנים שונים.

ראו את עצמכם כבעלי זכות גדולה לתקשר עם המורים הרוחניים שלכם ולהיות מחוברים למהות נשמתכם, כך אתם נותנים לעצמכם דרך בריאה יותר לנפשכם וגופכם. דרכו של כל אחד ואחד מכם הינה ייחודית, כל אחד עובר את מסלולו בדרכו הוא, אך אפשר להקל על הדרך. כאשר אתם הולכים עם מהותכם, הדרך הרמונית, קלה זורמת יותר.

מאת: טראנס מדיום ומתקשרת עדנה טופר

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

קביעת פגישה

השאירו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן