ראיון עם הטראנס מדיום עדנה טופר

מתוך קול הרצליה – ספטמבר 2010

תיקשורטרנס מדיום ומתקשרת עדנה טופר
ראיינה העיתונאית בילי בסרגליק

עדנה טופר היא ציירת ומשוררת, מתקשרת, טראנס מדיום, מטפלת ובעלת מרכז טיפולי רוחני. היא חיה בארמון מקסים ומקומי שיצרה במו ידיה, מאמינה שכולנו יכולים לתקשר ומבקשת מכולנו להתבונן בדרך בה אנו הולכים כי שם טמונה החוכמה. היא רואה אנשים והם הולכים אחריה.

"כצבע בודד המשקיף מהמצד, הצבעים האחרים נראים מעורבים מידי, אך בתוכם הוא נשאר נקי ולא מבין למה הוא אינו מעורבב",
כך כותבת בספר השירים שלה "שירים ורישומים"
עדנה טופר מנהלת ומייסדת את "כוליות – המרכז למודעות עצמית והתפתחות רוחנית". עוזרת לאנשים לשנות פאזה בחיים.
היא טראנס מדיום. שזה אומר שישויות שונות נכנסות בה, מדברות מתוכה, ואחר כך היא לא זוכרת כלום. האנשים רבים מגיעים אליה לייעוץ ולתקשור. היא עוזרת להם כי נתקעו. הסתבכו. נכנסו ללופ בחיים. 
טופר אוהבת לצחוק ולהתבטא בחופשיות. את שיער ראשה השחור והמבריק היא דוגמת עם צמה דקה ועליה מונחים בחן חרוזים יפים, וכשהיא מביטה בך היא רואה. הכל. היא מאמינה שכולנו יכולים לתקשר ומלמדת כבר 16 שנים אנשים לתקשר. ישויות שאינן בין החיים הם באי בייתה והיא את הכל כבר ראתה.
האם תקשרת כבר בילדות?
תקשרתי הרבה בילדותי, אך לא ידעתי שאני מקשרת, זה היה לי מאד טבעי שמדריכים אותי ואומרים לי מה לעשות. כבר בילדותי הייתי קוראת את המחשבות של האנשים לפי מה שהם חושבים ולא לפי מה שהם אומרים. הייתי מגיבה לפי מה שהם חושבים וזה גרם לי להרבה תקלים. למשל כאשר חגגו לי יום הולדת ואמרו לי: ' עדנהל'ה איזו ילדה חמודה', קלטתי שזה לא אמיתי ומזויף והגבתי בהתאם. כמובן שכעסו. תמיד זיהיתי מה אנשים חושבים ועדין ובעבר זה יצר בי הרבה קושי. היום אני לא נכנסת למחשבות של אחרים. אני יודעת לשלוט בזה. אבל כשהייתי קטנה וצעירה זה לא היה פשוט".
תקשורמתי גילית שאת יודעת לתקשר?
"כאשר למדתי במדרשה לאמנות  ב 1978 הלכתי לטיפול אקופנטורה שהיה אז חדשני מאוד. בטיפול ראיתי שאני קולטת מה שקורה למטפל והתחלתי להסביר לו מהן הבעיות שלו. התחלתי לתקשר לו את אביו שנפטר. גם הבנתי שאני קולטת כל מיני אנשים הייתי מדברת עימם כדי לוודא שאני קולטת נכון.

הכרתי אשה מבוגרת בתרגיל כשלמדתי חינוך מיוחד ונתבקשנו לתת ידיים. אחרי השיעור אמרתי לה שיש לי משהו לומר לה. סיפרתי לה על העצב והכאב שהיא חווה והיא אמרה לי שאכן בנה נהרג במלחמה ואמא נפטרה. שם הבנתי שמה שאני קולטת הוא נכון. התחלתי לבדוק  עם כל אדם שהכרתי האם אני צודקת.

פעם ראשונה בחיים שהתחלתי להפריד בין האני שלי לבין מה שאני קולטת. וזה אינו שייך אלי. ניתן לומר שהייתה זו נקודת מפנה בחיי. אז לא היו ספרים, לימודים, מורים כפי שיש היום בעידן החדש. לא היה את מי לשאול מה קורה לי. זה היה מפחיד ורק רציתי שזה יחדל. אבל זה דווקא התגבר. ציירתי המון פורטרטים והייתי מציירת את מהות האדם . יש לי שיר שכתבתי על זה. "לפעמים זה יותר אני, לפעמים זה יותר אתה, אני לא יודעת מי כאן נכנס, יש כאן רגע בלתי נתפס…".

מתי נכנסת בפעם הראשונה לטראנס ותקשרת?
ב 1987 תוך כדי סדנה נכנסתי באופן פתאומי לטראנס.  ישות נכנסה בי. מסביבי האנשים נבהלו וגם אני לא הבינתי מה קורה לי. למזלי
ידעתי לצאת מזה בקלות. מאז ועד היום ישויות רבות עברו דרכי, נשמות של אנשים שנפטרו, מורים רוחניים, מלאכים, נשמות של שמאנים, נשמות היסטוריות, ישויות  מכוכבים אחרים ועוד .
איך אנשים קיבלו זאת?
היא הקימה קבוצה נבחרת שנפגשה פעם בחודש, כשלצידה ד"ר דורית קיידר, שהייתה מעבירה את השיעור וטופר הייתה נכנסת לטראנס ומתקשרת לאנשים. במקביל לימדה אומנות וחינוך מיוחד.
בתחילת דרכה כאשר נכנסה לטראנס, ביקשה מהאנשים שחזו לא לגלות לאף אחד "זאת כדי שלא יחשבו שאני איני שפויה. דרך אגב רק השנה נודע למשפחתי שאני נכנסת לטרנס, אימי ואחותי באו לראות אותי מתקשרת בטראנס והתרשמו עמוקות".
איך את מרגיש להיות בעלת יכולות כאלו וגם לדעת מה קורה ומה יקרה לאנשים?
"לדעת מה יקרה זה מאוד קשה. לעיתים אני יודעת מה יקרה ולעיתים הפער בין מה שאני יודעת ועד שזה קורה, זו תקופה שמאוד קשה לי. כי אני לא יכולה לעצור את זה או לבטל את זה. בהתחלה היה לי קשה וסירבתי כלל לעסוק בזאת. סירבתי לעצמי. לבסוף לא היה לי ברירה כי זה כוח לעזור לאנשים והייעוד שלי הוא עזרה לאנשים".
בוודאי ישנם כאלו שחושבים שאת מוזרה?
"בטח" היא אומרת וצוחקת בקול " אבל אין לי כבר את הקטע הזה מוזרה ומה יגידו. עברתי זאת. זו אני ואין מה לעשות. אפילו בחוף הים כאשר אני צועדת, החבר'ה שם רגילים שאני צועדת שונה מאחרים, כי אני הולכת הליכה מדיטטיבית" והיא שוב צוחקת לה.
מהו המסר שלך לאנשים?
"אני חושבת שכל אדם יכול לתקשר בעצמו. פעמים רבות כאשר אני עושה תישאול, אנשים מספרים לי סיפורים רוחניים שחוו. הם אינם חולקים זאת עם אף אדם הרבה אנשים מתביישים או נבוכים מהיכולות שלהם.
אני גם חושבת שראוי שכל אדם יעבור קורס תקשור זאת מתנה עצומה לכול החיים. רוב האנשים יכולים לתקשר, התקשור  יעזור להם לקבל תשובות לשאלות ולבטים שמציקים להם. הם יהיו מודעים לעצמם ולמסרים שהם מקבלים מהיקום".

מתוך עיתון הארץ 2006

תקשור

מחפשים מתקשרת מומלצת? עדנה טופר כאן בשבילכם!

קבעו פגישה עוד היום לייעוץ בתקשור!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לימודי "התקשור הטבעי" נפתחים בקרוב

מי שמעוניין.ת ללמוד לתקשר

או רוצה ייעוץ בתקשור

עם המאסטר עדנה טופר

קביעת פגישה ייעוץ בתקשור או ללימודי תקשור

השאירו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן